Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

 

Насловна

Кошаркарките на „Бадел 1862“ убедливо ја победија екипата на Вардар

Изминатиот викенд, во рамки на Супер лигата, кошаркарките на ЖКК „Бадел 1862“ од Кисела Вода во СРЦ „Кале“ со резултат 95:50 покажаа дека се подобри од екипата на „Вардар“.

На натпреварот кој пред почетокот беше прогласен за дерби, „баделки“ со 47 скокови, наспроти 22 на противникот, 17/9 асистенции, 56%/33% севкупен шут доминираа на теренот.

Од екипата на „жолто-сините“ најмногу се истакнаа Нена Трајчевска со постигнати 20 поени,  17 скокови и 7 асистенции со индекс 42, и Александра Стојановска со 34 поени и 7 скокови со индекс 40. Капитенот Адамовска натпреварот го заврши со 15 поени, 6 скока и 6 асистенции, Максимовска со 11 поени, 3 скока и 2 асистенции, Димитријевиќ со 7 поени и 3 скока, Лазаревска со 6 поени и Даниловска со 2 поени.

Во редовите на ЖКК „Вардар“, посебно се истакнаа Петрушевска со 14 поени, Подунавац со 13 и Наков со 11 поени.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

Популарни Статии

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa