Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

 

Насловна

Ракометарот Филип Миркуловски на ученици од ООУ „Рајко Жинзифов“ им одржа едукативен час

Познатиот македонски ракометар Филип Миркуловски на учениците од четврто одделение од ООУ „Рајко Жинзифов“ од населбата Драчево им одржа онлајн едукативно предавање.

Миркуловски на децата им зборуваше за неговите почетоци во ракометот, им кажа што треба да прават за да ги постигнат неговите спортски успеси. Тој нагласи зошто е важно да се спортува, а им одговори и на сите прашања поврзани со спортот.

На крајот од часот, ракометарот Филип Миркуловски на учениците им вети дека по завршувањето на пандемијата во нивното училиште заедно ќе одржат час по физичко и здравствено образование, а додаде и дека нема да заборави да ги покани на некои од натпреварите на македонската ракометна репрезентација.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

Популарни Статии

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa