Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

 

Насловна

Започна уписот на првачиња во ОУ во Кисела Вода

Согласно Законот за основното образование започна уписот на првачиња за учебната 2021/2022 година во сите општински основни училишта на територијата на општина Кисела Вода според предвидениот план и програма

Имајќи ја во предвид здраствената состојба со Корона вирусот, уписот и оваа учебна година се спроведува со почитување на сите Протоколи и мерки за заштита на здравјето на учениците, родителите и наставно-образовниот кадар во училиштата. За таа цел, уписот ќе се спроведе по електронски пат, а интервјуто со учениците ќе се реализира со физичко присуство, според однапред утврдени термини, за кои родителите претходно ќе бидат информирани.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

Популарни Статии

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa