Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

  • Жителите на Пинтија ќе добијат асфалтирани улици и атмосферска канализација

    Жителите на Пинтија на потегот од ул. „Саса 2“ до крстосницата со „Јабланица“ ќе добијат целосно реконструирана улица.

  • Децата и вработените во објектот „Мимоза“ на ЈДГ „Весели цветови“ ќе добијат подобри услови

    Градоначалникот Филип Темелковски потпиша договор за реализација на проект за енергетска обнова на ЈДГ „Весели цветови“, објект „Мимоза“.

  • Целосно е реновирана спортската сала Независна Македонија

    Општина Кисела Вода во соработка со ЈП „За стопанисување со спортски сали и објекти - Кисела Вода“, целосно ја реновираше спортската сала „Независна Македонија“

  • Градоначалникот Филип Темелковски во Владата на РСМ потпиша договор за набавка на товарно возило – кипер

 

 

Насловна

ДУРДМОВ „Димитар Влахов“ организираше Балкански ВИП натпревар за лица со оштетен вид

На ден 09.06.2021 година училиштето ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов,,  организираше онлајн настан Балкански ВИП натпревар.

На натпреварот учество земаа 8 интитуции за лица со оштетен вид од 6 Балкански земји: 1.Центар - Сараево - БиХ, 2. Центар – Дервента - БиХ,, 3. Училиште ,,Вељко Рамадановиќ,, - Србија, 4. Училиште ,,Драган Ковачевиќ,, - Србија, 5.Центар – ИРИС - СЛОВЕНИЈА, 6.Центар ,,Винко Бек,, - ХРВАТСКА, 7. Центар ,,Џеладин Деда,,– КОСОВО, 8. ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов,, - Македонија.

Вкупно беа испратени 34 видео материјали и беа прикачени на you tube каналот на училиштето ДУРДМОВ. Во првата фаза беа избрани 8 финалисти од секоја институција, а во финалето се избра по пат на гласање победник.

Победата ја понесе Маригона Хамити од Косово.

Градоначалникот на оштина Кисела Вода, г-н Филип Темелковски, беше дел од настанот, на самиот почеток ги поздрави присутните и им посака среќа на сите учесници.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

Популарни Статии

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa