Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail
  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

 

Насловна

Дезинфекција со озон во неколку градинки во Кисела Вода

Викендов се изврши дезинфекција со озон на неколку детски градинки на територија на општина Кисела Вода.

Како донација од специјализирана компанија која ги поседува сите потребни сертификати, со озон генератори се вршеше стерилизација на сите простории каде децата го минуваат најголемиот ден од денот.

 

Процесот има 600 пати подобро дејство од хлорот, односно целосно ги уништува бактериите, вирусите и мувлите кои се една од најчестите причини за алергиите, како и корона вирусот. После аероозонирањето, со специјални уреди се вршеше контрола на концентрацијата на озонот.

Дезинфекцијата со озон често се користи во медицински установи, во деловни објекти, во простори каде има поголема фреквенција на луѓе. Општина Кисела Вода ќе продолжи со вакви проекти кои значат подобрување на услoвите за престој во градинките и здравјето на децата.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

   

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa