Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail
  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

 

Насловна

Македонскиот фудбалски репрезентативец Александар Трајковски му подари дрес на градоначалникот Ѓорѓиевски

Благодарница за афирмација на Општина Кисела Вода и развојот на спортот, денес од градоначалникот Ѓорѓиевски доби македонскиот фудбалски репрезентативец Александар Трајковски. Овој успешен спортист од Драчево, кариерата ја започна во фудбалскиот клуб “Цементарница” од Кисела Вода, а потоа го носеше напаѓачкиот дрес и во клубови во Хрватска, Белгија, во Италија и Шпанија, како и во Дански “Алборг”. На средбата во Општина Кисела Вода, репрезентативецот Трајковски на градоначалникот Ѓорѓиевски му подари дрес од македонската репрезентација.

 

-Нашиот Александар е вистински пример како треба да се развива еден модерен и современ спортист. Неговиот пример и развој треба да го следат идните генерации фудбалери кои во иднина ќе го достигнат зенитот на нивната кариера. Од Кисела Вода преку Хрватска, Белгија, Италија и Шпанија, промовирајќи го цврстиот менталитет на вистински спортист, претставува пример за развој на млад спортист со успешна кариера. Головите во најсилните европски лиги и за македонската репрезентација, се показател за неговиот труд и желба за постојано напредување. Општина Кисела Вода му посакува успех во понатамошната кариера како напаѓач на данскиот Алборг, како и во баражот за светското првенство кое ќе се одржи во Катар идната година, против Италија во март-изјави градоначалникот Орце Ѓорѓиевски по средбата со македонскиот фудбалски репрезентативец Александар Трајковски во својот кабинет.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

   

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa