Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail
  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

  

Насловна

Градоначалникот и администрацијата цела вечер на терен, улиците низ општината расчистени и проодни по првиот снег

Градоначалникот Ѓорѓиевски заедно со општинската администрација и сите сезонски работници ангажирани од Општина Кисела Вода, ноќта ја минаа на терен.

 

Со механизација се расчистуваа снежните наноси, се фрлаше сол на замрзнатите површини. Во голема координирана акција, се интервенираше во сите месни и урбани заедници, се реагираше и на повиците од граѓаните кои на дежурните контакт служби од општината, пријавија потреба од дополнителна интервенција за чистење на снегот.

За граѓаните кои имаа неoпходна потреба, градоначалникот Ѓорѓиевски кој го координира општинскиот кризен штаб, на располагање ги стави сите службени возила. Од синоќа улиците се чисти и проодни, а утринава акцијата проолжува со чистење на тротоарите и пешачките патеки со специјални трактори.

Повторно апелираме до сопствениците на деловните објекти во општината да ја исполнат својата законска обврска за расчистување на снегот од пред влезот на објектот, а исчистениот снег да не го фрлаат на улиците со што би ја отежнале работата на нашите служби. Ваква обврска имаат и сите други граѓани кои треба да го расчистат снегот пред своите дворови  и влезовите на станбените згради и со тоа да овозможат проодност и непречен пристап до објектите.

 

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости