Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail
  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

 

Насловна

Известување за прекин во снабдувањето со електрична енергија

По добиеното известување од ЕВН и Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, информираме дека денес и утре без електрична енергија ќе остане дел од Општина Kисела Вода.

 

Без електрична енергија, денес, од 09:00 до 11:30 часот, ќе останат корисниците од ул. Борис Трајковски крак бр. 1 и бр. 7. и од 14:00 до 15:00 часот, корисниците од ул. Димо Хаџи Димов куќни броеви од бр. 40 до бр.68.

Утре, пак, вторник,  без електрична енергија од 08:30 до 14:00 часот, ќе останат корисниците од ул.Петар Драпшин, куќни броеви: 1, 4, 5 и 7, од 08:30 до 14:00 часот, како и  корисниците од дел од ул. Малешевска.

Како причина за прекинот во снабдувањето со електрична енергија, се наведуваат технички зафати во дистрибутивната електромрежа.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

   

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa