Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail
  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

 

Насловна

Продолжува акцијата за чиста Кисела Вода

Продолжува чистењето на општина Кисела Вода. Сезонските работници ангажирани преку Секторот за месна самоуправа заедно со службите на ЈП Комунална Хигиена, од утрово интензивно работат на расчистувањето на потегот од крстосницата помеѓу булеварите “Борис Трајковски” и “Србија”, се до населбата Пинтија.

 

Покрај рачно, се чисти и со специјални возила-метларки. Со камиони се носи отпадот до депонијата Дрисла.

Ваква заедничка акција за чистење на поголемите градски улици се одвиваше и во петокот кога со метларки и рачно се чистеа улиците “Востаничка”, “Народни Херои” и голем дел од “Христо Татарчев”.

Континуитетот на подигнување на хигиената во општина Кисела Вода продолжува и во периодот што следи.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

 

   

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa