Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail
  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

  

Насловна

Средба на градоначалникот Ѓорѓиевски со Шефот на мисијата на ОБСЕ Клеменс Која

Градоначалникот Ѓорѓиевски денес оствари средба со ­Шефот на мисијата на ОБСЕ во Скопје, амбасадорот Клеменс Која.На овој работен состанок, се отворија повеќе теми од областа на локалната самоуправа, кои се поврзани со  тековните проекти.

 

Градоначалникот Ѓорѓиевски, ги презентираше и капиталните проекти од својата Програма, кои во еден дел се веќе отпочнати, а најголемиот број ќе се реализираат со почетокот на градежната сезона.

На средбата, на која присуствуваше и бискупот Кирил Стојанов, се говореше и околу намерите за рамномерен развој на општината, планирањето за формирање на две нови технолошко развојни зони во општината и ­ подобрувањето на деловната клима во Кисела Вода во целост, која треба да донесе инвестиции во целата општина. Амбасадорот Клеменс Која истакна дека Кисела Вода и нејзиниот градпначалник, можат да сметат на поддршка од на мисијата на ОБСЕ.

Разговорот беше заокружен со договор за следна средба.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости