Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail
  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

 

Насловна

Општина Кисела Вода обезбеди парична и помош во расчистување на опожарениот објект во Драчево

По вчерашното опожарување на барака на улицата ул.”Методија Патчев” во Драчево, која речиси сосема изоре, денес, сезонските работници ангажирани од Општина Кисела Вода вршат целосно расчистување на опожарената покуќнина и другите остатоци.

 

Пожарот настана во текот на вчерашниот ден и беше брзо угасен од страна на противпожарната бригада. За среќа, нема повредени лица и штетата, иако огромна, е само материјална.

Од страна на службите кој вчера ги посетија сопствениците на објектот, им беше кажано дека можат да сметаат на поддршката од Општина Кисела Вода и дека ќе добијат еднократна парична помош.

 

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

   

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa