Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail
  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

 

Насловна

Средба на градоначалникот Ѓорѓиевски со авторот на ,,Внимавај кој волк го храниш”, д-р Кенан Црнкиќ

Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски вчера беше домаќин на д-р Кенан Црнкиќ, доктор по економски науки и професор на повеќе високо рангирани странски универзитети, писател и мотивациски говорник. На средбата се разговараше за актуелните економски случувања на Балканот и во светот.

Д-р Кенан Црнкиќ истакна дека ја следи работата на Општина Кисела Вода и ја поздрави различноста на градоначалникот Ѓорѓиевски во неговото делување. Истакна дека му е чест да се запознае со луѓе кои се поинакви и кои со различен пристап кон нештата ја менуваат својата заедница. Ја потенцираше одлучноста и решителноста како битна карактеристика неопходна за секој човек, а најмногу за лидерите, бидејќи, илустрираше со со цитати од неговата најнова книга ,,Внимавај кој волк го храниш", нема ништо полошо од пропуштените прилики во животот, а за жал, најчесто се препознаваат откако ќе ги пропуштиме.

Примерок од оваа книга со мотивирачка порака, од авторот доби и градоначалникот Ѓорѓиевски.

Инаку, д-р.Црнкиќ, е во тридневна посета на нашата земја поради промоција на книгата ,,Внимавај кој волк го храниш". Покрај оваа, тој е автор и на големите регионални бестселери за успехот ,,7 тајни на успехот" и ,,Надживејте го животот".

 

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

   

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa