Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail
  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

  

Насловна

Децата од општина Кисела Вода со маски по повод Денот на шегата

Маски и весело расположение го одбележаа денешниот Први април.

Врнежливото време ја првобитната замисла за организирана и заедничка прослава на Денот на шегата со дефиле во големите паркови низ општината. Сепак, дечињата од сите детски градинки и основни училишта на територија на општина Кисела Вода, со приредба и  најразлични шеги во рамките на своите образовни објекти ги покажаа своите креативни маски. Во продолжение следува фото избор од најкреативните маски.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости