Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail
  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

 

Насловна

Честитка од градоначалникот Орце Ѓорѓиевски по повод Рамазан Бајрам

Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски денес на сите припадници на исламската вероисповед им го честиташе големиот муслимански празник – Рамазан Бајрам.

 

Од мое лично име и од име на сите жители на општина Кисела Вода, сакам да упатам срдечни честитки до сите верници од исламската вероисповед по повод големиот муслимански празник – Рамазан Бајрам.

Вербата, трпението, солидарноста и човекољубието кои се вткаени во битот на овој свет празник, нека бидат водилка и во деновите кои доаѓаат, во времето што е пред нас. Заедничкото празнување, меѓусебната почит и толеранција нека бидат неразделен дел од нашето постоење и делување и темелот врз кои ќе ја градиме идината на Република Македонија.

Ви посакувам убави празнични мигови, добро здравје, семејна среќа и хармонија.

Честит Рамазан Бајрам!

За многу години празникот!-се наведува во честитката на градоначалникот Ѓорѓиевски.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

   

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa