Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail
  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

 

Насловна

Советот на Општина Кисела Вода ќе ја одржи десетата пленарна седница

Советот на Општина Кисела Вода ќе ја одржи десетата пленарна седница на 10 мај 2022 година (вторник) со почеток во 12:00 часот, со следниот дневен ред:

 

1.Давање согласност на Годишниот план за вработување - измена и дополнување за 2022 година на ЈДГ „8 Март“ на Општина Кисела Вода во Град Скопје;

2.Предлог - Одлука за  прифаќање на донација - атмосферска канализација на ул. „Св. Наум Охридски“ населба Пржино во Општина Кисела Вода;

3.Предлог – Одлука за давање правото на користење на мрежата на јавното осветлување на територијата на Општина Кисела Вода, кој е во надлежност на Општината;

4.Предлог – Одлука за формирање  на Општински совет за превенција на детско претстапништво на Општина Кисела Вода;

5.Советнички прашања;

Седницата ќе се одржи во големата сала во барака 7.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

   

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa