Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail
  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

 

Насловна

Славје во Кисела Вода, Бадел 1862 нов шампион

Женската кошаркарска екипа Бадел 1862 е нов шампион на Македонија. Прволигашите од Кисела Вода успеаа да го запишат третиот триумф во финалната серија, против бранителот на титулата Баскет Кам 2021 и со тоа да стигнат до 14-тата вкупна освоена титула.

 

Најтрофејниот женски кошаркарски луб во Македонија, овојпат титулата ја завери на гостински терен во Македонска Каменица, победувајќи со 77:71. Најдобра на теренот беше репрезентативката Александра Стојановска која постигна 27 поени а воедно се закити и со титулата МВП- најкорисен играч на првенството.

- Девојките заслужено го освоија првенството. Беа доминантни во текот на целата сезона, макотрпно тренираа и мислам дека желбата за триумф и дисциплината беа одлучувачки фактори за 14-тата титула на Бадел 1862, - истакна тим менаџерот Љупчо. Павловски.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

   

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa