Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail
  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

 

Насловна

Се санира улицата “Јанко Мишиќ” во населбата Драчево

Општина Кисела Вода започна со санација на улицата “Јанко Мишиќ”. Во наредните 10-тина дена на оваа фреквентна улица лоцирана во јадрото на населбата Драчево ќе се гребе оштетениот асфалт и целосно ќе се замени со нов.

 

-Продолжува градежната офанзива низ улиците во Општина Кисела Вода со која се, и ќе бидат опфатени сите месни и урбани заедници. Конкретно, денес сме во центарот на Драчево, ­ на улицата “Јанко Мишиќ”, каде започнуваме со активности за целосна замена на оштетениот и дотраен асфалт со нов. Се работи за потег од околу 700 метри на кои никогаш не е интервенирано, никогаш не е извршена никаква реконструкција, никаква санација, иако оваа улица, поради својата местоположба е една од пофреквентните во населбата. За десетина дена санацијата на ова место ќе биде завршена, а градежните активности за подобрување на патната инфраструктура интензивно ќе продолжат низ целата општина. Целосно ќе ги исполнам ветувањата што им ги дадов на моите сограѓани дека ќе ги решиме проблемите стари десетици години и дека Кисела Вода ќе добие нов и подобрен лик-изјави градоначалникот Орце Ѓорѓиевски при денешниот увид во отпочнувањето на градежните активности а санација на улицата “Јанко Мишиќ”.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

   

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa