Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail
  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

Насловна

Нов саботен приемен ден за жителите на општина Кисела Вода

Продолжуваат приемните денови за жителите на општина Кисела Вода. Денес, со градоначалникот Ѓорѓиевски, средба остваруваат преку 40 граѓани.

На заедничка маса се дискутира околу проблемите што ги имаат и динамиката на нивното решавање, а се изложуваат и многу идеи и предлози за реализација на нови проекти.

Градоначалникот Ѓорѓиевски ги информира за преземените активности и плановите на локалната самоуправа кои се поврзани со нивното место на живеење. Граѓаните пак, поочија на новонастанатите проблеми, за што добија уверување за побрза реакција, секаде каде што решението е во надлежност на Општина Кисела Вода, бидејќи, како што потенцираше градоначалникот, подобрувањето на условите за живеење е во заеднички интерес и негова примарна цел.

Приемните денови ќе продолжат со несмалена динамика. Се закажуваат на телефон 02/2785-401, каде граѓаните се информираат за датумот и времето на средбата.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

   

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa