Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail
  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

  

Насловна

Честит Ден на независноста на Република Македонија!

Пред 31 година, решително и одговорно го остваривме вековниот сон- за слободна, независна и суверена Република Македонија. Испишавме историја, но и дадовме завет пред себеси и пред иднината дека ќе го чуваме континуитетот на нашата определба. Дури и кога патот е трнлив и мачен, обременет со многу предизвици кои доѓаат и од внатре и од надвор, тоа претставува и наше право и наша обврска. Достоинствено и  со силно чувство за сопствената држава, за нашата Македонија, да бидеме посилни, посплотени и поуспешни. За нас, за нашите поколенија, за генерациите што доаѓаат! 

Нека ни е честит и вековит 8 Септември!

Нека ни е честит Денот на независноста на Република Македонија!

 

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

   

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa