ankara escortcasino siteleri1xbet 2024ankara escort bayanankara escortkonya eskortizmir escortbursa escortmebbis girişataşehir escortkadıköy escortbahsinewonoddmariobettipobetonwinbahiscombahsineDenizli Escortdeneme bonusudeneme bonusu veren sitelerTaraftariumonwin girişbetstarsbodogjoocasinoblizzcasinobitslotcasoojusbit.iomirax casinobitkingzmbitclubrichesinclavecasinosbetplay.ioonlineslotmachinesbets.ioresorts world casinoatlantic city casinosfanduel casinobitstarz casino real moneyoshifree slot gamescrypto casinosbitcoincasinobetus casinored dog casinono deposit bonus codes 2024online slots real moneyroulette casinooynabilmercurecasinobetyapankabahisregnobetboombetodeonbetyorkbetmavibetodeonbetistekbetbetebetkazansanacratosroyalsonbahisinterbahisceltabetbordobetlesabahisLucku Luke CasinoRaptor casinoTwin casinobetkomgüvenilir bahis siteleritrendyol indirim kodupendik evden eve nakliyatPusulabetpopsec.orgdeneme bonusudeneme bonusu veren sitelerslot siteleri https://en-iyi-10-slot-siteleri.comstarzbet adamsah.netbonusbayşanslıbetonredbetonredroketbetklasbahisBetco altyapılı sitelerbetkomsahabetonwinesenyurt masaj salonubahiscombahiscombelugabahisbelugabahisbetistbetistceltabetceltabetklasbahisklasbahismariobetmariobetrestbetrestbettarafbettarafbettipobettipobetcasibomcasibomcasibomcasibomstarzbetsahnebetlimanbetredwinmatadorbetmatadorbetbetkombetkomxslotcasibomcasibomcasibomcasibombodrum bayan escortbycasinobetkombetkommariobet girişultrabetmariobetbahis siteleriblackjack siteleriCasinoBonanzacasino bonanzadeneme bonusurulet sitelerisweet bonanzacasino sitelericasino sitelericasino siteleriBahiscomboş3BetkombetkomBetkombetturkeytarafbetbetkomcasibomkonya günlük kiralık evistanbul escort bayancasibomdeneme bonusu veren sitelerBahis forumcasibomcasibomligobet üyelikcasibomBetnanosuperbetinBetturkeycasibombetkomescort bayan maltepeTarafbetBetkomdinamobetMatadorbetmariobethttp://www.escortbayanlariz.netMatadorbetsahabetwww.istanbulllescort.net/romabetroketbet girişseocasibomcasibommarsbahismarsbahissekabetsekabetjojobetcasibomcasibomCasibommeritkingcasibom1xbet giriştipobetJojobetjasminbetholiganbetbetkombahiscomtarafbetbetistmariobetonwinbetmatikJojobetstakestakestake
malatya escort pendik escort bayan antalya bayan escort ankara escort samsun escort bayan avcılar bayan escort anadolu yakası escort şirinevler escort bayan mersin bayan escort tuzla escort şişli escort bayan mecidiyeköy bayan escort
How Hot is Too Hot for Cats
Општина Кисела Вода денес чистеше депонија во Расадник

Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail
  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

 

 

 

 

 

  

Насловна

Општина Кисела Вода денес чистеше депонија во Расадник

Кисела Вода мора да биде чиста општина, а за тоа треба сите да дадеме свој придонес, апелираше денес до несовесните граѓани градоначалникот Орце Ѓорѓиевски, кој присуствуваше на акцијата за чистење на депониите, која денес се одвива во Расадник.

 

Упати повик до сите жители да бидат одговорни, бидејќи загадувањето ги засега лично и дека општината ќе продолжи со ваквите акции, но граѓаните мора да помогнат со правилно одложување на отпадот.

-Во рамки на големата акција за чистење на дивите депонии која ја започнавме овој понеделник и ќе ги опфати сите новосоздадени на територијата на нашата општина, денес сме во Расадник.

Оваа дива депонија, која е двапати темелно исчистена во текот на изминатата година, за жал повторно е создадена од несовесни граѓани и затоа силно апелирам да покажеме колективна свест и грижа за животната средина во која живееме. Расадник е исклучително важна точка за Скопје, трета по големина зелена површина на која се одгледуваат автохтони сорти на овошја и затоа во никој случај не смее да биде загаден.

Не смееме да дозволиме ниту една педа во Кисела Вода да стане црна точка, бидејќи загадувањето носи последици по здравјето за сите, па и за оние кои загадуваат. Никој не е поштеден. Повикувам да бидеме одговорни кон нашата општина, кон нашето место на живеење и нашето здравје, бидејќи каква општина ќе создадеме – таква и ќе имаме.

А мојата мисија е Кисела Вода да биде зелена и чиста и во таа намера нема да има толеранција-изјави градоначалникот Орце Ѓорѓиевски.

Инаку, во рамки на активностите за подигнување на нивото на хигиената во општина Кисела Вода,  во текот на минатата година беа расчистени 32 помали и поголеми депонии и собран беше околу 200 тони комунален и кабаст отпад. За жал, поради несовесното однесување на некои граѓани, на дел од овие локации повторно се наталожи отпад. Акциите за чистење на Општина Кисела Вода засилено ќе продолжат, како и стратегијата секаде каде што постои можност, на местото од депониите да се градат паркови или паркинзи.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости