ankara escortcasino siteleri1xbet 2024ankara escort bayanankara escortkonya eskortizmir escortholiganbetmatadorbet jugadorfranquicia.comdeneme bonusu veren sitelerSahabet Twittermebbis girişkurtköy escortataşehir escortkadıköy escortkartal escortbahsinewonoddbetmatikmariobettipobetonwinbahiscombahsineDenizli Escortdeneme bonusudeneme bonusu veren sitelerholiganbet güncel girişstarzbetMarsbahismarsbahisTarafbetTaraftariumonwin girişholiganbetbetstarsbodogjoocasinoblizzcasinobitslotcasoojusbit.iomirax casinobitkingzmbitclubrichesinclavecasinosbetplay.ioonlineslotmachinesbets.ioresorts world casinoatlantic city casinosfanduel casinobitstarz casino real moneyoshifree slot gamescrypto casinosbitcoincasinobetus casinored dog casinono deposit bonus codes 2024online slots real moneyroulette casinobahis forumoynabilmercurecasinobetyapankabahisregnobetboombetodeonbetyorkbetmavibetodeonbetistekbetbetebetkazansanacratosroyalsonbahisinterbahisceltabetbordobetlesabahisLucku Luke CasinoRaptor casinoTwin casinoBetoffice GirişbetistBest Wall PanelscasibomBahçeşehir EscortOnwintrendyol indirim kodutipobetbetkom1winbelugabahisgrandpashabetbetistholiganbetholiganbet girişCasibom girişmariobetsahabetsahabetmarsbahisjojobetmarsbahishttps://twitter.com/mariobetgirx
malatya escort pendik escort bayan antalya bayan escort ankara escort samsun escort bayan avcılar bayan escort anadolu yakası escort şirinevler escort bayan mersin bayan escort tuzla escort şişli escort bayan mecidiyeköy bayan escort
How Hot is Too Hot for Cats
Училишен спорт-финале: "Кирил - Круме"

Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail
  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

 

 

 

 

 

  

Насловна

Училишен спорт-финале: "Кирил - Круме"

Општината Кисела Вода успеа во намерата да го возобнови училишниот спорт. Во утрешното финале на одбојкарскиот турнир (девојчиња) ќе играат ООУ “Кирил Пејчиновиќ” - ООУ “Круме Кепески”.

Со одигрување на квалификационите натпревари во одбојка, повторно спортската сала ,,Независна Македонија“ беше преполна со ученици, наставници по физичка култура, родители и публика која секако уживаше со секој потег на талентираните ученици.

Оваа натпреварувачка сезона, осумте основни училишта кои гравитираат кон општина Кисела Вода, ќе се натпреваруваат во четири спорта, одбојка (девојчиња), кошарка(машки), футсал (машки) и ракомет ( во конкуренција на машки и девојчиња).

- Глетката навистина импресионира. Училишниот спорт е важен сегмент за развојот на секое дете, па оттука сакам да се заблагодарам на градоначалникот Орце Ѓорѓиевски, кој не само што ни помогна, туку и ни даде дополнителни идеи како постојано да го развиваме спортот во училиштата, - истакна, Дејан Стоимановски претседателот на Здружението на општинскиот сојуз на училишен спорт во Кисела Вода.

Инаку, финалната средба е закажана за четврток во 13:15 часот во спортската сала ,,Независна Македонија“. Во полуфиналните средби ООУ “Кирил Пејчиновиќ” славеше над ООУ “П.Зографски” со 2:1, додека ученичките на ООУ “Круме Кепески”, со идентични 2:1 во сетови, беа подобри од ООУ “Рајко Жинзифов”. Во борбата за третото место, истиот ден,во 12.30 минути, ќе се сретнат екипите на ООУ “Партенија Зографски” и ООУ “Рајко Жинзифов”.

 

 

 

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости