Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail
  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

  

Насловна

Заврши спортската манифестација ,,Куп Св. Ѓорѓи“

По шест денови, исполнети со спортување и дружење, со многу спортски емоции на селектираните талентирани спортисти од четири општини, заврши традиционалниот годинешен ,,Куп Св. Ѓорѓи“.

 

Покровител на спортската манифестација беше градоначалникот Орце Ѓорѓиевски. На последниот натпреварувачки ден, на програмата беа футсал натпреварите.

Во финалето селекцијата на Карпош ја совлада соодветната селекција на Гази Баба со 3:1. Најдобар играч на теренот, воедно и на фудбалскиот турнир беше Админ Абдула, кој постигна вкупно 6 голови на два натпревари.

Во борбата за третото место, домаќините, селекцијата на Општина Кисела Вода, со еуфорична игра со резултат од 6:1 ја совладаа соодветната селекција на Општина Аеродром.

Ден порано, пак, во завршницата на одбојкарскиот турнир за девојчиња, заслужено триумфира селекцијата на Општина Аеродром, која во финалната средба ја совлада Селекцијата на Карпош со 2:0 (по сетови 25:15 и 25:17).

Во малото финале, во борбата за третото место домаќините, селекцијата на Кисела Вода, предводени од поранешната репрезентативка проф. Моника Јаневиќ, со резултат од 2:1 (по сетови 25:15, 19:25 и 15:9) беше поуспешна од селекцијата на Општина Гази Баба.

Наградите на најуспешните, ги додели Бојан Димковски, в.д. директор на jавното претпријатие за стопанисување со спортски сали и спортски објекти “Кисела Вода КВ Скопје”.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

   

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa