ankara escortcasino siteleri1xbet 2024ankara escort bayanankara escortkonya eskortbursa escortmebbis girişataşehir escortkadıköy escortbahsinewonoddmariobettipobetonwinbahiscombahsineDenizli Escortdeneme bonusudeneme bonusu veren siteleronwin girişbetstarsbodogjoocasinoblizzcasinobitslotcasoojusbit.iomirax casinobitkingzmbitclubrichesinclavecasinosbetplay.ioonlineslotmachinesbets.ioresorts world casinoatlantic city casinosfanduel casinobitstarz casino real moneyoshifree slot gamescrypto casinosbitcoincasinobetus casinored dog casinono deposit bonus codes 2024online slots real moneyroulette casinooynabilmercurecasinobetyapankabahisregnobetboombetodeonbetyorkbetmavibetodeonbetistekbetbetebetkazansanacratosroyalsonbahisinterbahisceltabetbordobetlesabahisLucku Luke CasinoRaptor casinoTwin casinogüvenilir bahis siteleritrendyol indirim kodupopsec.orgdeneme bonusudeneme bonusu veren sitelerstarzbetbonusbayşanslıbetonredbetonredroketbetultrabetnorabahisbetturkeytarafbetbetkomistanbul escort bayancasibomBahis forumligobet üyelikescort bayan maltepePalacebetMariobethttp://www.escortbayanlariz.netromabetroketbet girişseojojobet1xbet girişbaywinbetparksekabetholiganbetmatadorbetbetparkbetkomvdcasinodeneme bonusu veren sitelermatbettipobet twittercasibombetturkeybetturkeystarzbetxslotxslotzbahiszbahisistanbul escortcasino sitelericasino sitelerijojobet güncel girişmeritkingbettiltholiganbet girişgrandpashabet girişjojobetbetturkeygrandpashabetbursa escort bayancasino siteleriGrandpashabetÇekmeköy EscortgrandpashabetMeritkingMeritkingjojobetjojobet güncel girişjojobet güncel girişgrandpashabetgrandpashabetjojobet güncel girişMeritkingtarafbetcasibomcasibomcasibommadridbetmadridbetjojobetjojobetcasibomcasibombetebet girişmariobet girişjojobetjojobetbetebetholiganbetBetwild GüncelJojobetholiganbetsuperbetinmariobetpiabettarafbetbahiscomhttps://cpllindengrove.com/jojobetBetturkeyjojobetjojobet güncel girişjojobetjojobetJojobetevden eve nakliyat ankaragaziantep escortgaziantep escortcasibommarsbahisholiganbetbahsegellunabetholiganbetromabetBahiscomjojobetjojobetmariobethacklinkmariobetmariobetholiganbetjojobetbetwildjojobet güncel girişjojobetbettiltsahabetpusulabet
malatya escort pendik escort bayan antalya bayan escort ankara escort samsun escort bayan avcılar bayan escort anadolu yakası escort şirinevler escort bayan mersin bayan escort tuzla escort şişli escort bayan mecidiyeköy bayan escort
How Hot is Too Hot for Cats
Фестивал на инклузија во Кисела Вода

Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail
  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

 

 

 

 

 

  

Насловна

Фестивал на инклузија во Кисела Вода

Под покровителство на Општина Кисела Вода, вчера започна Фестивалот на инклузија. 

 Сето тоа беше зачинето со изложба на уметнички фотографии од уметниците Драги Неделчевски и Небојша Гелевски. Дечињата имаа прилика да уживаат во работилницата ,,Што е среќа” под менторство на Соња Димовска, потоа ,,Учиме балет” со БС Балерина, ,,Цртаме саксиички и садиме цвеќенца”, инклузивна работилница за најмладите со здружението ,,Икуалити”. Популарниот Пајак ја крена атмосферата, а присутните во еден глас ги пееја неговите песни. Исто така, кутиите за помош на малиот Алексеј се поставени на неколку локации и сите добронамерници може да донираат за неговото лекување.

- Сакам од срце да им се заблагодарам за хуманитарната мисија на овие здруженија, за нивната искрена љубов кон лицата со попреченост и за тоа што несебично придонесуваат сите да имаат еднакви можности. Огромно благодарам и за признанието, кое мојот син Ведран ја имаше честа да го подигне и во мое име поради моето службено отсуство.- изјави градоначачникот Орце Ѓеорѓиевски.

За вечерва е највена изведба на македонската химна со инклузивен хор на деца со и без попреченост од школите од Кисела Вода и Аеродром, потоа следува концерт на Funk Shui, како и проекција на филмови. 

Фестивалот на Иклузија продолжува и во наредните денови. Нудиме богата програма, посетете нѐ во паркот Македонија (пред домот на култура ,,Билјана Беличанец”) и заедно да уживаме во овие денови.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости