ankara escortcasino siteleri1xbet 2024ankara escort bayanankara escortkonya eskortizmir escortholiganbetmatadorbet jugadorfranquicia.comdeneme bonusu veren sitelerSahabet Twittermebbis girişkurtköy escortataşehir escortkadıköy escortkartal escortbahsinewonoddbetmatikmariobettipobetonwinbahiscombahsineDenizli Escortdeneme bonusudeneme bonusu veren sitelerholiganbet güncel girişstarzbetMarsbahismarsbahisTarafbetTaraftariumonwin girişholiganbetbetstarsbodogjoocasinoblizzcasinobitslotcasoojusbit.iomirax casinobitkingzmbitclubrichesinclavecasinosbetplay.ioonlineslotmachinesbets.ioresorts world casinoatlantic city casinosfanduel casinobitstarz casino real moneyoshifree slot gamescrypto casinosbitcoincasinobetus casinored dog casinono deposit bonus codes 2024online slots real moneyroulette casinobahis forumoynabilmercurecasinobetyapankabahisregnobetboombetodeonbetyorkbetmavibetodeonbetistekbetbetebetkazansanacratosroyalsonbahisinterbahisceltabetbordobetlesabahisLucku Luke CasinoRaptor casinoTwin casinoBetoffice GirişbetistBest Wall PanelscasibomBahçeşehir EscortOnwintrendyol indirim kodutipobetbetkom1winbelugabahisgrandpashabetbetistholiganbetholiganbet girişCasibom girişmariobetsahabetsahabetmarsbahisjojobetmarsbahishttps://twitter.com/mariobetgirx
malatya escort pendik escort bayan antalya bayan escort ankara escort samsun escort bayan avcılar bayan escort anadolu yakası escort şirinevler escort bayan mersin bayan escort tuzla escort şişli escort bayan mecidiyeköy bayan escort
How Hot is Too Hot for Cats
Ѓорѓиевски: Ново фудбалско и детско игралиште, како и паркинг простор во во ООУ “Круме Кепески”

Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail
  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

 

 

 

 

 

  

Насловна

Ѓорѓиевски: Ново фудбалско и детско игралиште, како и паркинг простор во во ООУ “Круме Кепески”

Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски ja пресече лентата и со тоа ги стави во фукција новото фудбалско и новото детско игралиште во ООУ “Круме Кепески”. Фудбалскиот терен, со своите 500м2 со квалитетна вештачка трева, ќе служи како место за развивање на спортските таленти кај младите фудбалери.

 Детското игралиште, пак, опремено со современа урбана опрема и реквизити, е дизајнирано за безбедна и забавна игра на децата, нудејќи идеални услови за рекреација. Градежните работи кои се одвиваа изминатите десет дена, опфатија и изградба на паркинг простор за околу 50 возила, со што дополнително се подобрени условите на училиштето и неговата околина.

- Секогаш сум горд кога нашата визија добива конкретен лик. Со цел да ги поддржиме и инспирираме младите да живеат здраво и активно, Општината Кисела Вода посветува значаен дел од своите ресурси во инвестирање во спортската инфраструктура, што значи дека овој проект не е само инвестиција во нови терени и игралишта, туку инвестиција во здрави генерации кои се темел на нашата иднина. Со овој спортско-рекреативен простор, фудбалски терен од 500 квадратни метри и современо детско игралиште, на младите од овој дел на Кисела Вода им создадовме простор за спортување и рекреација, место каде можат да се дружат, забавуваат и да учат важни животни вештини преку игра. Спортот е начин на здраво живеење, тоа е начин на развивање на дисциплина и тимска работа кај младите. Впрочем, насмевките што учениците од ООУ “Круме Кепески” ги имаат денес, додека го играат првиот фудбалски натпревар на овој терен кажуваат се’ за важноста на ваквите проекти. Впрочем, ова е уште една во низата значајни инвестиции од ваков карактер на кои Општина Кисела Вода интензивно работи во изминатиот период. Дополнително, интервениравме и во подобрување на сообраќајот во мирување во овој дел од градот преку изградба на паркинг простор за околу 50 возила-изјави градоначалникот Орце Ѓорѓиевски, додавајќи дека во моментов во завршна фаза се неколку инвестициони проекти за изградба на спортската инфраструктура во општина Кисела Вода.


Имено, во ООУ “Партенија Зографски” се одвива целосна реконструкција на повеќенаменското и кошаркарското игралиште, во завршна фаза е изградбата на модерен спортски центар на местото од поранешното спортско игралиште “Славија”, како и во Теферич. Младите од Потстаница ќе имаат можност да спортуваат на новото фудбалско игралиште и новото кошаркарско игралиште, а за најмладите градиме ново детско катче со модерни реквизити. Пред само неколку месеци беше изграден нов спортско-рекреативен цeнтар на местото од депонијата кај Оксиген, како и реконструкција на детското катче со нови реквизити и изграден терен за мал фудбал и за кошарка во населбата Драчево, до маркетот “Тинекс”.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости