ankara escortdiyarbetdiyarbetganobetbetmarlosweet bonanzaegt oynademo slot oyunlarıcasino siteleri1xbet 2024ankara escort bayanankara escortkonya eskortizmir escortholiganbetmatadorbet jugadorfranquicia.comdeneme bonusu veren sitelerSahabet Twitterbursa escortmebbis girişkurtköy escortataşehir escortkadıköy escortkartal escortbahsinewonoddbetmatikmariobettipobetonwinbahiscombahsineDenizli Escortdeneme bonusudeneme bonusu veren sitelerholiganbet güncel girişstarzbetMarsbahismarsbahisTarafbetTaraftariumonwin girişholiganbetbetstarsbodogjoocasinoblizzcasinobitslotcasoojusbit.iomirax casinobitkingzmbitclubrichesinclavecasinosbetplay.ioonlineslotmachinesbets.ioresorts world casinoatlantic city casinosfanduel casinobitstarz casino real moneyoshifree slot gamescrypto casinosbitcoincasinobetus casinored dog casinono deposit bonus codes 2024online slots real moneyroulette casinobahis forumoynabilmercurecasinobetyapankabahisregnobetboombetodeonbetyorkbetmavibetodeonbetistekbetbetebetkazansanacratosroyalsonbahisinterbahisceltabetbordobetlesabahisLucku Luke CasinoRaptor casinoTwin casinoBetoffice GirişbetistBest Wall PanelscasibomBahçeşehir EscortOnwintrendyol indirim kodutipobetbetkom1winbelugabahisgrandpashabetbetistholiganbetholiganbet giriş
malatya escort pendik escort bayan antalya bayan escort ankara escort samsun escort bayan avcılar bayan escort anadolu yakası escort şirinevler escort bayan mersin bayan escort tuzla escort şişli escort bayan mecidiyeköy bayan escort
How Hot is Too Hot for Cats
Целосна реконструкција на стадионот “ССК” во Драчево

Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail
  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

 

 

 

 

 

  

Насловна

Целосна реконструкција на стадионот “ССК” во Драчево

Започнува целосна обнова на стадионот “ССК” во Драчево. Спортскиот терен изграден во 1965-тата кои години наназад беше изоставен од реконструктивни зафати, наскоро ќе добие нов лик. По иницијатива на градоначалникот Орце Ѓорѓиевски и бројните заложби за овозможување на современи услови за спортистите кои тука тренираат и се натпреваруваат, започнува инвестиција овозможена од ФФМ, која во првата фаза ќе чини 8.5 милиони денари.

-Завршува долгогодишната негрижа за овој спортски терен во Драчево кој во минатото беше едно од спортските одбележја на Општина Кисела Вода. Драго ми е што моите заложби за неопходните реконструктивни зафати што му претстојат на “ССК” вродија со плод и што наидовме на разбирање кај раководството на ФФМ, па за неколку месеци, спортистите повторно ќе го добијат овој простор за себе, но со услови кои се модерни и современи. Стадионот “ССК” добива девет целосно нови соблекувални, нова ограда по целата должина, санација на тревната подлога, комплетно осветлување со нови рефлектори, што ќе овозможи одлични услови за тренинг  и за одржување на натпревари на фудбалскиот клуб “ССК”. Првата фаза од инвестициониот циклус ќе чини 8.5 милиони денари, за што уште еднаш сакам да се заблагодарам на раководството на ФФМ. Обновата на спортска инфраструктура е поставена високо во листата на моите приоритети како градоначалник и се трудам тоа да им го овозможам на моите граѓани на секој начин-преку инвестирање, преку градење, преку лобирање до надлежните во случај кога друга институција ги има ингеренциите, како што е случајот со “ССК”. Она што го говорам, сакам да го поткрепам и со факти. Имено, во изминатите две години, Општина Кисела Вода и јас како нејзин градоначалник посветивме значаен дел од нашите ресурси во инвестирање во спортската инфраструктура што резултираше со преку 10 спортско-рекреативни центри, дел од нив некогашни култни спортски локации. Се надевам дека и обновата на ССК ќе роди нови спортски ѕвезди, чии успеси сите ќе не направат горди-изјави грaдоначалникот Ѓорѓиевски при денешниот увид во градежните работи на стадионот “ССК”.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости