ankara escortcasino siteleri1xbet 2024ankara escort bayanankara escortkonya eskortizmir escortholiganbetmatadorbet jugadorfranquicia.comdeneme bonusu veren sitelerSahabet Twittermebbis girişkurtköy escortataşehir escortkadıköy escortkartal escortbahsinewonoddbetmatikmariobettipobetonwinbahiscombahsineDenizli Escortdeneme bonusudeneme bonusu veren sitelerholiganbet güncel girişstarzbetMarsbahismarsbahisTarafbetTaraftariumonwin girişholiganbetbetstarsbodogjoocasinoblizzcasinobitslotcasoojusbit.iomirax casinobitkingzmbitclubrichesinclavecasinosbetplay.ioonlineslotmachinesbets.ioresorts world casinoatlantic city casinosfanduel casinobitstarz casino real moneyoshifree slot gamescrypto casinosbitcoincasinobetus casinored dog casinono deposit bonus codes 2024online slots real moneyroulette casinobahis forumoynabilmercurecasinobetyapankabahisregnobetboombetodeonbetyorkbetmavibetodeonbetistekbetbetebetkazansanacratosroyalsonbahisinterbahisceltabetbordobetlesabahisLucku Luke CasinoRaptor casinoTwin casinoBetoffice GirişbetistBest Wall PanelscasibomBahçeşehir EscortOnwintrendyol indirim kodutipobetbetkom1winbelugabahisgrandpashabetbetistholiganbetholiganbet girişCasibom girişmariobetsahabetsahabetmarsbahisjojobetmarsbahishttps://twitter.com/mariobetgirx
malatya escort pendik escort bayan antalya bayan escort ankara escort samsun escort bayan avcılar bayan escort anadolu yakası escort şirinevler escort bayan mersin bayan escort tuzla escort şişli escort bayan mecidiyeköy bayan escort
How Hot is Too Hot for Cats
Реакција на Општина Кисела Вода

Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail
  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

 

 

 

 

 

  

Насловна

Реакција на Општина Кисела Вода

Ширењето невистини и манипулации од страна на СДСМ продолжуваат и понатаму. Денешната реакција на ОО СДСМ Кисела Вода на прес-конференцијата на градоначалникот на Општина Кисела Вода, Билјана Беличанец - Алексиќ е само потврда за фактот дека во недостиг на аргументи, неоснованите обвинувања на опозицијата се беспомошно оружје со кое сакаат да го прикријат задоволството на граѓаните на Кисела Вода за сработеното во изминатиот период.

 

Имено, би сакале да потенцираме дека Општина Кисела Вода најголем дел од проектите кои ги реализираше и сеуште ги реализира, ги финансира од сопствениот буџет. Но, добредојдена е и секоја надворешна помош и донација, која практично е добиена како резултат на довербата што е стекната со напорна и чесна работа и сето тоа во интерес на граѓаните на Општина Кисела Вода.

Апсурдно е да се говори дека општината не инвестира во изградба на канализации, кога споменатата канализација на улицата “Христо Узунов” веќе е завршена. Во најскоро време ќе се пристапи кон изградба и на канализацијата на улиците “Зеленгора” и “Ѓорѓи Сугаре”, за што општината веќе ја изготви проектно-техничката документација.

Смешно е да се тврди дека екологијата е запоставена, кога во изминатиот период се изврши хортикултурно и партерно уредување на неколку фрекфентни локации во општината, а се зголеми и бројот на сезонски вработени кои се грижат за тековно одржување на зелените површини.

Општина Кисела Вода со реализацијата на сите досегашни проекти потврдува дека домаќински и одговорно се однесува со парите на своите граѓани. Така ќе продолжи и во иднина.

Од друга страна пак, недостигот на идеи, СДСМ сака да го надомести со деструктивни и неаргументирани соопштенија, кои никако не поминуваат кај жителите на Кисела Вода. Жителите на Кисела Вода многу добро знаат и гледаат колку се работи во нивната општина.

СДСМ сеуште не може да сфати дека со деструктивна политика и неаргументирано напаѓање не може да се добијат избори. Тоа граѓаните добро го знаат и го потврдуваат на последните неколку изборни циклуси во Кисела Вода.

Со почит,

                                                                                    Општина Кисела Вода

 

 

 

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости