Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Новости

Почна со работа Нега Центарот во Кисела Вода, услугата ќе биде достапна за околу 40 корисници

Рејтинг на корисник:  / 0

Почна со работа Нега Центарот во Општина Кисела Вода. Услугата ќе биде достапна за околу 40 корисници кои се стари лица и лица со намален функционален капацитет и попреченост, а ќе добиваат нега и грижа во нивниот дом од 20 лиценцирани негуватели.

Повеќе: Почна со работа Нега Центарот во Кисела Вода, услугата ќе биде достапна за околу 40 корисници

Од денес бесплатен посебен транспорт за стари лица и лица со попреченост од Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0

Од денес Кисела Вода е првата општина каде повозрасните лица, лицата со попреченост или со потреба од придружник за користење на здравствена, социјална, или друга административна услуга, добиваат бесплатен превоз до потребната институција.

Повеќе: Од денес бесплатен посебен транспорт за стари лица и лица со попреченост од Кисела Вода

Ѓорѓиевски: Кисела Вода е првата општина која вработи лице со Даунов синдром

Рејтинг на корисник:  / 0

Стефан Трпковски од Скопје денешниот ден го започна малку поинаку од досегашните. Со градоначалникот Орце Ѓорѓиевски, го потпишаа договорот за негово вработување и со тоа Кисела Вода го вработи првото лице со Даунов Синдром.

Повеќе: Ѓорѓиевски: Кисела Вода е првата општина која вработи лице со Даунов синдром

Јавен повик за избор на членови на управен одбор на ЈП за стопанисување со спортски сали и објекти

Рејтинг на корисник:  / 0

Општина Кисела Вода објавува jавен повик број за пријавување на заинтересирани лица за избор на членови во управен одбор и надзорен одбор за контрола на материјално-финансиско работење на Јавното претпријатие за стопанисување со спортски сали и спортски објекти Кисела Вода КВ Скопје.

Повеќе: Јавен повик за избор на членови на управен одбор на ЈП за стопанисување со спортски сали и објекти

Договорена соработка помеѓу Кисела Вода и Меѓународниот Балкански Универзитет

Рејтинг на корисник:  / 0

Градонaчалникот Орце Ѓорѓиевски беше во официјална пoсета на Меѓународниот Балкански Универзитет во Скопје. Заедно со вицеректорот вон.проф. д-р Мевлудин Ибиш, потпишаа Меморандум за соработка со рамки на образовните и практичните процеси, во склоп со идејата за доживотно учење.

Повеќе: Договорена соработка помеѓу Кисела Вода и Меѓународниот Балкански Универзитет

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa