Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Во Кисела Вода започна есенска дератизација за уништување на глодари

Рејтинг на корисник:  / 1
НајлошоНајдобро 

Општина Кисела Вода започна со активности за есенска дератизација за уништување на глодари на својата територија.

Имено, со овие активностите кои денес започнаа од населбата Драчево, во периодoт што следува истите ќе се одвиваат во сите месни и урбани заедници во Кисела Вода. Со оваа акција ќе бидат 3863 шахти. Работните активности на терен ги спроведува фирмата Токси Вет.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa