Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Градоначалникот Филип Темелковски се сретна со членови на клубот „Д Стронгест & Рутс БЏЏ“

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски оствари средба со дел од членовите на клубот „Д Стронгест & Рутс БЏЏ“.

На средбата натпреварувачите на клубот од Кисела Вода заедно со нивниот тренер, Ивица Алексовски, градоначалникот Темелковски го запознаа со досегашните постигнати успеси на меѓународните и државни натпреварувања, а му ги претставија и идните планови.

Градоначалникот Филип Темелковски нагласи дека клубот „Д Стронгест & Рутс БЏЏ“ ќе продолжи да ја има неговата поддршка во развојот на спортот.

На состанокот присуствуваа претседателот на Советот на Општина Кисела Вода, Дарио Шимиќ и секретарот на Општината, Александар Алексовски.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa