Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Многу насмевки за Денот на шегата во Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

По повод Денот на шегата голем број дечиња од детските градинки и ученици од општинските основни училишта маскирани во нивните омилени ликови од цртаните филмови донесоа многу насмевки во паркот Шопен, во Општина Кисела Вода.

Настанот со прекрасно изработени маски го збогатија и децата од ДУРДМОВ „Димитар Влахов“


Во паркот градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски, претседателот на Советот, Дарио Шимиќ и секретарот, Александар Алексовски ја проследија забавната програма која се одржа со поддршка од локалната самоуправа.

 

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa