Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Каратисти на „Маваши“ од Кисела Вода освоија 4 медали на меѓународен турнир

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

На меѓународниот турнир „Солидарност опен 2019“ кој се одржа во Скопје каратистите на „Маваши“ од Кисела Вода освоија 4 медали, од кои 2 златни и 2 бронзени.

Во конкуренција од над 500 натпреварувачи на турнирот златни медали освоија Ана Љубевска, генерација 2008 година и Адријан Зекири, помлад кадет. Додека, со бронзени медали се закитија Атила Зекири, помлад кадет и Марта Димковска, кадет.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa