Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Градинката „Сончоглед“ спроведе предновогодишна хуманитарна акција

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Градинката „Сончоглед“, која е во склоп на ЈДГ „Весели цветови“ од Кисела Вода, во соработка со хуманитарната организација „Св.Спас“, организираше предновогодишна хуманитарна акција на која благодарение на родителите на децата, кои ја посетуваат истата, беа поделени новогодишни пакетчиња и кукли.

Дечињата од градинката, инспирирани од приказната Куклата на Ана, со помош од воспитувачката Катерина Митевска и негувателката Кристина Гретас Ристова, изработија кукли, кои заедно со пакетчињата им ги подарија на неколку деца од сиромашни семејства.

Покрај ова, децата присутните ги изненадија и со изведба на неколку новогодишни детски песнички.

На настанот кој се одржа во дворот на градинката, присутен беше отец Оливер Петровски, кој секогаш кога е потребно им помага на сиромашните и немоќните лица.

 

 

 

 

 

 

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa