Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Проектот за изградба на секундарна фекална канализација во селото Усје, кој предвидуваше изградба на канализација во должина од 2.986 метри, Општина Кисела Вода го дополни со изградба на уште 275 метри

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

“Секој жител и секоја куќа се важни, и во 2021 година ќе започнеме изведба на канализациона мрежа во другите делови на општината “ - истакна градоначалникот Филип Темелкоски при извршениот увид во изградбата на секундарна фекална канализација во Усје која што е во тек.

“Квалитетот на живот во сите делови на општината ни е врвен приоритет. Се обидуваме со ограничените расположливи средства да постигнеме што е можно повеќе“ -  рече претседателот на Советот на Општината, Дарио Шимиќ.

За време на посетата тие разговараа и со жителите, ги слушнаа нивните барања за дополнителни приоритетни потреби и активности. По барање на граѓаните првично проектираната траса во должина од 2.986 метри, ја зголемивме со изградба на дополнителни 275 метри со што бенефит ќе имаат дополнителни 20 семејства. 

 

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa