Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Советот на Општина Кисела Вода ја одржа Четириесет и седмата пленарна седница

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Советот на Општина Кисела Вода на 27 јануари 2021 година (средасо почеток во 12:00 часот, ја  одржа Четириесет и седмата пленарна седница, со следниот

                                                Д н е в е н  р е д      

Усвојување на Записникот од 45-та пленарна седница

1.Предлог-Одлука за избор на командир на Полициска станица од општа надлежност – Кисела Вода;

2.Предлог-Одлука за доделување на еднократна парична помош на семејства со новороденчиња на подрачје на Општина Кисела Вода;

3.Предлог-Одлука за воспоставување меѓуопштинска соработка помеѓу Град Скопје и Општина Кисела Вода за финансиско учество за опремување на Домот на култура КВК - Скопје со аудио-визуелна опрема;

4.Предлог-Одлука за методологијата за утврдување на критериуми за распределба на блок дотацијата наменета за основните училишта на територија на Општина Кисела Вода за 2021 година;

5.Предлог-Одлука за воспоставување меѓуопштинска соработка помеѓу Општина Кисела Вода и Град Скопје за заловување на кучиња на подрачјето на Општина Кисела Вода;

6.Предлог-Програма за измена на Програмата (Р) заштита на животната средина и природа на Општина Кисела Вода за 2021 година, Подпрограма (Р10) Заштита на животната средина и природа Во начин на распределба на средствата за финансирање и Динамика на извршување;

7. Предлог-Одлука за одобрување средства како еднократна парична помош на Ирена Јованова;

8. Предлог-Одлука за одобрување средства како еднократна парична помош на Стојиман Дојчиновски;

9. Предлог-Одлука за измена и дополнување на Деловникот на Советот на Општина Кисела Вода;

10.Предлог-Програма за активности за дом на култура с.Драчево;

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa