Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Дел од Кисела Вода утре без вода

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Прекин во водоснабдувањето утре од 9 часот ќе имаат корисниците од улицата „Вера Јоциќ” и дел од улицата „Ѓорѓи Димитров”. Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација” – Скопје, прекинот е поради дефект на шибер вентил ф-80мм во шахта на улицата „Вера Јоциќ” бр.12.

 

Корисниците ќе бидат без вода се до завршување на интервенцијата.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa