Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Улиците во Општина Кисела Вода во вторник, среда и четврток ќе се расчистуваат со специјалните општински возила со канистри за вода

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Во насока на создавање на чиста животна средина, Општина Кисела Вода овој месец ги зголеми активностите. Во сите месни и урбани заедници ќе се врши генерално чистење со специјалните општински возила опремени со канистри за вода. Ќе се преземаат групни акции за расчистување на мали и средни депонии, а кон крајот на месецов, Општината ќе започне со активности за собирање кабаст отпад, кои предвидено е да се одвиваат три седмици. За точниот датум на почетокот на активностите за собирање кабаст отпад граѓаните ќе бидат дополнително известени. 

 

 

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa