Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Месната заедница Градинар ќе добие приклучок на фекална канализација

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Започнува подготовката за изградба на фекална канализација на ул. Борис Трајковски на три крака во должина од 1380 метри. Со оваа интервенција жителите во Месна заедница Градинар  ќе добијат фекална канализација.

Денеска почна со одбележување на трасата а изградбата ќе започне за седум дена и ќе трае 7-9 месеци. Уште едно населено место во општина Кисела Вода кое ќе добие приклучок на фекална канализација. Ова е една од подолгите преостанати делници на канализациска мрежа која ја изведува општината. Работите на канализациската мрежа во Усје во должина околку 2.000 метри ќе биде завршена во следните два месеци, а ќе ни преостанат уште неколку пократки делници кои ќе започнат во првата следна прилика кога ќе се обезбедат средства. 

 
На активностите за отпочнување на работите градоначалникот Филип Темелковски изјави дека е ова ушт еден чекор кон исполнување на неговата желба и визија сите граѓани на општината да ги имаат пристап до основните услови за достоен живот, а тое е водовод и канализациска мрежа. Во оваа прилика сакаме да ги замолиме граѓаните за трпение за нелагодноста додека траат градежните работи, ископот и поставувањето на цефки и шахти, воедно ги замолуваме и за зголемено внимание при движењето околку ископаните канали.  
 
 
Во наредниот период општината ќе продолжи со асфалтирање на улици, обнова на паркови и изградба на детски игралишта подеднакво распоредени во сите Месни заедници на општината. 
 
 

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa