ankara escortcasino siteleri1xbet 2024ankara escort bayanankara escortkonya eskortizmir escortbursa escortmebbis girişataşehir escortkadıköy escortbahsinewonoddmariobettipobetonwinbahiscombahsineDenizli Escortdeneme bonusudeneme bonusu veren sitelerTaraftariumonwin girişbetstarsbodogjoocasinoblizzcasinobitslotcasoojusbit.iomirax casinobitkingzmbitclubrichesinclavecasinosbetplay.ioonlineslotmachinesbets.ioresorts world casinoatlantic city casinosfanduel casinobitstarz casino real moneyoshifree slot gamescrypto casinosbitcoincasinobetus casinored dog casinono deposit bonus codes 2024online slots real moneyroulette casinooynabilmercurecasinobetyapankabahisregnobetboombetodeonbetyorkbetmavibetodeonbetistekbetbetebetkazansanacratosroyalsonbahisinterbahisceltabetbordobetlesabahisLucku Luke CasinoRaptor casinoTwin casinobetkomgüvenilir bahis siteleritrendyol indirim kodupendik evden eve nakliyatPusulabetpopsec.orgdeneme bonusudeneme bonusu veren sitelerslot siteleri https://en-iyi-10-slot-siteleri.comstarzbet adamsah.netbonusbayşanslıbetonredbetonredroketbetklasbahisBetco altyapılı sitelerbetkomsahabetonwinesenyurt masaj salonubahiscombahiscombelugabahisbelugabahisbetistbetistceltabetceltabetklasbahisklasbahismariobetmariobetrestbetrestbettarafbettarafbettipobettipobetcasibomcasibomcasibomcasibomstarzbetsahnebetlimanbetredwinmatadorbetmatadorbetbetkombetkomxslotcasibomcasibomcasibomcasibombodrum bayan escortbycasinobetkombetkommariobet girişultrabetmariobetbahis siteleriblackjack siteleriCasinoBonanzacasino bonanzadeneme bonusurulet sitelerisweet bonanzacasino sitelericasino sitelericasino siteleriBahiscomboş3BetkombetkomBetkombetturkeytarafbetbetkomcasibomkonya günlük kiralık evistanbul escort bayancasibomdeneme bonusu veren sitelerBahis forumcasibomcasibomligobet üyelikcasibomBetnanosuperbetinBetturkeycasibombetkomescort bayan maltepeTarafbetBetkomdinamobetMatadorbetmariobethttp://www.escortbayanlariz.netMatadorbetsahabetwww.istanbulllescort.net/romabetroketbet girişseocasibomcasibommarsbahismarsbahissekabetsekabetjojobetcasibomcasibomCasibommeritkingcasibom1xbet giriştipobetJojobetjasminbetholiganbetbetkombahiscomtarafbetbetistmariobetonwinbetmatikJojobetstakestakestake
malatya escort pendik escort bayan antalya bayan escort ankara escort samsun escort bayan avcılar bayan escort anadolu yakası escort şirinevler escort bayan mersin bayan escort tuzla escort şişli escort bayan mecidiyeköy bayan escort
How Hot is Too Hot for Cats
Месната заедница Градинар ќе добие приклучок на фекална канализација

Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Месната заедница Градинар ќе добие приклучок на фекална канализација

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Започнува подготовката за изградба на фекална канализација на ул. Борис Трајковски на три крака во должина од 1380 метри. Со оваа интервенција жителите во Месна заедница Градинар  ќе добијат фекална канализација.

Денеска почна со одбележување на трасата а изградбата ќе започне за седум дена и ќе трае 7-9 месеци. Уште едно населено место во општина Кисела Вода кое ќе добие приклучок на фекална канализација. Ова е една од подолгите преостанати делници на канализациска мрежа која ја изведува општината. Работите на канализациската мрежа во Усје во должина околку 2.000 метри ќе биде завршена во следните два месеци, а ќе ни преостанат уште неколку пократки делници кои ќе започнат во првата следна прилика кога ќе се обезбедат средства. 

 
На активностите за отпочнување на работите градоначалникот Филип Темелковски изјави дека е ова ушт еден чекор кон исполнување на неговата желба и визија сите граѓани на општината да ги имаат пристап до основните услови за достоен живот, а тое е водовод и канализациска мрежа. Во оваа прилика сакаме да ги замолиме граѓаните за трпение за нелагодноста додека траат градежните работи, ископот и поставувањето на цефки и шахти, воедно ги замолуваме и за зголемено внимание при движењето околку ископаните канали.  
 
 
Во наредниот период општината ќе продолжи со асфалтирање на улици, обнова на паркови и изградба на детски игралишта подеднакво распоредени во сите Месни заедници на општината. 
 
 

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости