Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Општина Кисела Вода: Велигденското празнување да Ви донесе безброј среќни мигови

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Почитувани православни верници,

На денешниот најголем и најрадосен христијански празник Велигден, денот на Христовото воскресение Ви упатуваме честитки со желби за одлично здравје, среќа и љубов. Посакуваме постојано да бидете исполнети со безброј среќни мигови.

Велигденското празнување да продолжи да не потсетува на тоа дека треба да си простуваме, а и да им помагаме на немоќните. Хуманоста да ни биде секојдневие.

Христос воскресе!

Навистина воскресе!

Нека е честит Велигден!

 

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa