Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Започна уписот на првачиња во ОУ во Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Согласно Законот за основното образование започна уписот на првачиња за учебната 2021/2022 година во сите општински основни училишта на територијата на општина Кисела Вода според предвидениот план и програма

Имајќи ја во предвид здраствената состојба со Корона вирусот, уписот и оваа учебна година се спроведува со почитување на сите Протоколи и мерки за заштита на здравјето на учениците, родителите и наставно-образовниот кадар во училиштата. За таа цел, уписот ќе се спроведе по електронски пат, а интервјуто со учениците ќе се реализира со физичко присуство, според однапред утврдени термини, за кои родителите претходно ќе бидат информирани.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa