Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Општина Кисела Вода: Честит Рамазан Бајрам!

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Почитувани граѓани од исламска вероисповед,

Денеска на празнувањето на Вашиот најголем верски празник Рамазан Бајрам, Ви упатуваме честитки со желби за исполнување на молитвите. Посакуваме постојано да бидете среќни, да имате одлично здравје и многу љубов.

И во иднина, празникот да продолжи заеднички да не радува, поврзува, и запознава. Да го шири и јакне пријателството помеѓу припадниците на различните определби, религии и нации.

Честит Рамазан Бајрам!

Имајте среќен празничен ден!

Бајрам шериф мубарек олсун!

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa