Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Интензивни реконструктивни активности во ЈДГ „Весели цветови“

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

ЈДГ „Весели цветови“ го користи летниот период за реконструктивни зафати на нејзините објекти.

Имено, од 10.07.2021 година ЈДГ „Весели цветови“ – на Општина Кисела Вода во Град Скопје започна со реконструкција на кровната површина од објект Синоличка лоциран на ул. „Петар Дељан“ бр. 6 .

Ова беше долгогодишен горчилив проблем за вработените , родителите, но најмногу за децата, бидејќи кровот до сега беше со азбесни табли и истиот при дождови прокиснуваше во занималните кај што престојуваа децата.

Кровната површина на објектот датира од 1965 година, односно од самото постоење на објектот.

Истовремено, се превземни поголеми активности за реконструкција на подните површини во два објекта од оваа предучилишна установа.

Имено, во објект Мимоза лоциран на ул. „Антон Попов“, бр 43 и објект Синоличка се врши стругање и лакирање на паркет .

Сите превземени активности се со цел за подобрување на условите пред се за децата кои престојуваат во Установата како и за вработените.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa