Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Општина Кисела Вода започна со санација на улица “Малешевска 1” во должина од 1.3 км

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Отпочнаа градежните активности за санација на ул. “Малешевска 1” во населбата Драчево. Екипите на фирмата изведувач “Топ Билд”, ангажирана од општина Кисела Вода, од денес започнаа со копање на постојниот асфалт кој е видно оштетен.

 

Се работи за реконструкција на улицата во должина од 1.3 км. Градежните активности ќе траат еден месец.

Претходно, на оваа улица, Општина Кисела Вода постави водоводна мрежа во должина од 1.2 км, со што жителите од овој дел на Скопје добија подобрено водоснабдување, а по завршувањето на сегашните активности за санација на улицата, подобра ќе биде и патната инфраструктура.

Општина Кисела Вода апелира за трпение и разбирање од страна на локалното население додека траат градежните работи. Екипите што работат на реконструкциите и на оваа и на другите локации во општината,  се трудат да работат брзо  и во тие куси рокови внимателно планираат како нарушувањата во сообраќајниот режим да бидат минимални.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa