Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Советот на Општина Кисела Вода ќе ја одржи четвртата пленарна седница

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Советот на Општина Кисела Вода ќе ја одржи четвртата пленарна седница на 06 декември 2021 година (понеделник) со почеток во 14:00 часот, со следниот дневен ред: 

1.Предлог-Одлука за измена и дополнување на одлуката за домашно долгорочно задолжување во рамки на вториот Проект за подобрување на општинските услуги МСИП 02/2018;

2.Предлог-Одлука за ставање вон сила на Одлуката за формирање на партиципативно тело од областа на урбанизмот на Општина Кисела Вода Бр.09-4940/7 од 17.06.2021 година;

3.Предлог-Одлука за одобрување на Програмата за поставување на Урбана опрема (паркинзи во функција на објекти на органите на државната управа и на објекти на општините) на КП 2767/1, КП 2773/2, КП 2773/1, КП 2775/3, КО КИСЕЛА ВОДА 1, ДУП Расадник – блокови 1,2,3 и 5 (измена и дополна) Општина Кисела Вода;

4.Предлог-Одлука за одобрување на Програмата за поставување на Урбана опрема -Македонски крст (опрема во функција на туристички, културни и спортски настани) на дел од КП 10898 КО Драчево 1, ДУП: блок ЛОКАЛЕН ЦЕНТАР МЗ 71 – дел Населба драчево, општина Кисела Вода;

5.Предлог-Одлука за давање согласност за поставување на урбана опрема на подрачјето на општина Кисела Вода;

6.Предлог - Решение за утврдување на персоналниот состав на Општинскиот Штаб за заштита и спасување од природни непогоди и други несреќи на Општина Кисела Вода;

7.Давање согласност на Правилникот за систематизација на работните места во Општина Кисела Вода – Пречистен текст;

8.Советнички прашања.

Седницата ќе се одржи во големата сала во барака 7.

 

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa