Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Ѓорѓиевски на средба со амбасадорката на Република Хрватска

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски денес беше домаќин на хрватската амбасадорка Нивес Тигањ. На средбата во Општина Кисела Вода, Ѓорѓиевски ги презентираше плановите и проектите кои се дел од неговата програма и кои веќе започна да ги реализира.

Соговорниците посебно се осврнаа на можностите за подобрување на деловната клима во општината. Подобрувањето на инвестицискиот амбиент ќе донесе значајни економски придобивки за граѓаните, беа согласни и градоначалникот и амбасадорката на Хрватска.

Од страна на амбасадорката Тигањ беше потенцирана желбата за соработка преку иницирање на проекти во сите области од заемен интерес. Посебен акцент беше ставен врз користењето на хрватските искуства во поглед на искоритувањето на средствата со европските фондови.

Оваа прва средба беше заокружена со договор за развивање и зацврстување на соработката со Република Хрватска што ќе значи нови проекти во интерес на жителите на општина Кисела Вода.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa