Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Неколку улици денес без вода

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Согласно добиеното известување од ЈП Водовод и канализација, ве известуваме дека денес, четврток, 20.01.2022г, поради изведување на водоводен приклучок ф-100 мм на Балзакова 30 (за фирма ЕУРО БИЛДИНГ), прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од ул. Балзакова, Дренак, Драга Стојанова, Виктор Иго и Невена Георгиева Дуња.

 

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10:30 часот до завршување со активностите. 

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa