Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Дел од Драчево утре без вода

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Согласно добиеното известување од ЈП “Водовод и канализација”, Општина Кисела Вода информира дека утре, 09.02.2022, (среда), поради поврзување од стара на нова водоводна мрежа од ф 100/80мм на ул."Иван Хаџи Николов" бб (пред мостот на Mала Рада), прекинато водоснабдување ќе имаат дел од корисниците од ул. "Сердарот", ул."Иван Хаџи Николов" и дел од ул."Речиште". Прекинот ќе трае од 09:00 часот до завршување на зафатот.

 

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa