Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Средба на градоначалникот Ѓорѓиевски со Шефот на мисијата на ОБСЕ Клеменс Која

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Градоначалникот Ѓорѓиевски денес оствари средба со ­Шефот на мисијата на ОБСЕ во Скопје, амбасадорот Клеменс Која.На овој работен состанок, се отворија повеќе теми од областа на локалната самоуправа, кои се поврзани со  тековните проекти.

 

Градоначалникот Ѓорѓиевски, ги презентираше и капиталните проекти од својата Програма, кои во еден дел се веќе отпочнати, а најголемиот број ќе се реализираат со почетокот на градежната сезона.

На средбата, на која присуствуваше и бискупот Кирил Стојанов, се говореше и околу намерите за рамномерен развој на општината, планирањето за формирање на две нови технолошко развојни зони во општината и ­ подобрувањето на деловната клима во Кисела Вода во целост, која треба да донесе инвестиции во целата општина. Амбасадорот Клеменс Која истакна дека Кисела Вода и нејзиниот градпначалник, можат да сметат на поддршка од на мисијата на ОБСЕ.

Разговорот беше заокружен со договор за следна средба.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa