Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Децата од општина Кисела Вода со маски по повод Денот на шегата

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Маски и весело расположение го одбележаа денешниот Први април.

Врнежливото време ја првобитната замисла за организирана и заедничка прослава на Денот на шегата со дефиле во големите паркови низ општината. Сепак, дечињата од сите детски градинки и основни училишта на територија на општина Кисела Вода, со приредба и  најразлични шеги во рамките на своите образовни објекти ги покажаа своите креативни маски. Во продолжение следува фото избор од најкреативните маски.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa