Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Фудбалерот Трајковски ќе гради нов дом во Драчево поради проширување на семејството

Рејтинг на корисник:  / 1
НајлошоНајдобро 

Возбудата што ја носи светот е огромна, но никаде не е како дома! Ова го истакна фудбалерот Александар Трајковски при денешната средба со градоначалникот Орце Ѓорѓиевски, во Општина Кисела Вода.

 

Славната 9-ка од македонската фудбалска репрезентација која го даде голот против европскиот шампион Италија и ја донесе Македонија на чекор од Светското првенство во Катар, има големи планови за својата кариера. Со градоначалникот Ѓорѓиевски со кој се сретнаа непосредно пред патувањето во Италија и постигнатиот “златен гол”, поразговараа околу плановите и очекувањата кои Трајковски ги има во поглед на спортската кариера, но и за иднината на приватен план која тој ја гледа и проектира во Македонија.

Имено, во моментов е на одмор од работниот ангажман во клубот “Ал Феиха” од Саудиска Арабија и заедно со сопругата Александра и синчето се во неговото родно Драчево. Покрај можноста да се види со најблиските, но и со сите кои сакаат да се запознаат со него и да му честитаат, Трајковски е посветен и на изградба на новиот дом, секако во Драчево, во кој, како што ни откри, ќе живеат во проширен состав, бидејќи во септември го очекуваат раѓањето на нивната ќерка.

Дотогаш, очекуваме негови нови голови веќе во јуни, кога Македонија  почнува со настапите во новото издание на УЕФА Лигата на нации.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa