Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Искосена нарасната тревна површина покрај трим патеката

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Акција за косење на нараснатите тревни површини, се одвиваше во текот на вчерашниот ден покрај трим патеката.

Од булеварот "Србија" до "Есенинова", во должина од околу 2 км, 20-тина сезонски работници ангажирани преку Секторот за месна самоправа на Општина Кисела Вода, ја отстрануваа нараснатата вегетација.

Со цистерна беше испрана и патеката која фреквентно се користи за прошетки и рекреација во топлите пролетни денови.

Акцијата за косење на тревните површини и уредување на парковското зеленило продолжува и во наредниот период и ќе ги опфати сите месни и урбани заедници од општина Кисела Вода.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa